خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی فروغ سمیع نیا در زندان لاکان رشت

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی فروغ سمیع نیا در زندان لاکان رشت

خبرگزاری هرانا – فروغ سمیع نیا، شهروند ساکن رشت و فعال حقوق زنان، علیرغم گذشت بیش از چهل روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان لاکان این شهر بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فروغ سمیع نیا، فعال حقوق زنان، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان لاکان رشت در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزذیک به خانواده این شهروند به هرانا گفت: “علیرغم گذشت بیش از چهل روز زمان دستگیری خانم سمیع نیا، مسئولان قضایی از پذیرش قرار وثیقه و آزادی موقت او ممانعت به عمل آورده اند.”

فروغ سمیع نیا، در تاریخ بیست و پنجم مردادماه امسال، همزمان با چندین شهروند دیگر توسط نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف استان گیلان بازداشت شد. وی مورخ ۲۷ مردادماه، به همراه شمار دیگری از بازداشت شدگان به زندان لاکان رشت منتقل شد.

بر اساس گزارشاتی که پیشتر هرانا دریافت کرده است، خانم سمیع نیا با اتهاماتی از قبیل “تشکیل گروه با هدف بر هم زدن امنیت کشور” مواجه است.

فروغ سمیع نیا پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و برخورد های قضایی را داشته است. او پیش از دستگیری در یک کارگاه خیاطی اشتغال داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید