خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اتهام “افساد فی الارض”؛ قرار جلب به دادرسی محمود مهرابی صادر شد

اتهام “افساد فی الارض”؛ قرار جلب به دادرسی محمود مهرابی صادر شد

خبرگزاری هرانا – قرار جلب به دادرسی محمود مهرابی، شهروند بازداشتی محبوس در زندان دستگرد اصفهان از بابت اتهاماتی از جمله افساد فی الارض توسط شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مبارکه صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، قرار جلب به دادرسی محمود مهرابی صادر شد.

شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مبارکه، قرار جلب به دادرسی آقای مهرابی را از بابت اتهامات “افساد فی الارض از طریق نشر اکاذیب، تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی، تحریک غیرموثر نیروهای نظامی و انتظامی به عدم اجرای وظایف و تسلیم در فضای مجازی، تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت و توهین به مقام رهبری و روح الله خمینی در فضای مجازی” صادر کرد.

پیشتر این شهروند توسط شعبه مذکور تفهیم اتهام شده بود. قابل ذکر است که آقای مهرابی تاکنون از حق دسترسی به وکیل انتخابی محروم مانده و شعبه مذکور اقدام به تعیین وکیل تسخیری برای او کرده است.

محمود مهرابی در رابطه با پرونده جاری، برای نخستین بار در تاریخ دوازدهم بهمن ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی در اصفهان بازداشت و نهایتا در تاریخ بیست و پنجم اسفندماه با تودیع وثیقه از زندان دستگرد اصفهان آزاد شد. او ساعاتی بعد، مجددا توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در اصفهان بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد. یک منبع نزدیک به خانواده وی عنوان کرد که “بازداشت دوباره او به دلیل انتشار مطالب اعتراضی در شبکه های اجتماعی صورت گرفته است.”

محمود مهرابی شهروند ساکن اصفهان و مجرد، پیش از بازداشت در حوزه برق مشغول به فعالیت بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید