خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  خراسان جنوبی؛ در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی دو سوختبر کشته و زخمی شدند

خراسان جنوبی؛ در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی دو سوختبر کشته و زخمی شدند

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه چهارم مهرماه، دو سوختبر در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی در شهر سربیشه واقع در استان خراسان جنوبی، کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، امروز سه شنبه چهارم مهر ۱۴۰۲، دو سوختبر در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی زخمی و کشته شدند.

در این گزارش آمده است؛ “ماموران نظامی پاسگاه شهرستان سربیشه واقع در استان خراسان جنوبی، مقابل چرخ های خودروی سوختبران در حال حرکت خارک انداختند. در پی این اقدام خودروی این سوختبران واژگون و آتش گرفته است، امری که منجر به جان باختن راننده و زخمی شدن همراه وی شده است.”

بر اساس این گزارش، ماموران نظامی بعد از این حادثه بدون توجه به شرایط، این سوختبران را به حال خود رها و محل را ترک می کنند.

در این گزارش به هویت این سوختبران اشاره ای نشده است.

در بخشی از گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

 مجموعا ۷۵۲ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند، که از میان آنها ۴۷۴ شهروند جان خود را از دست دادند، که این آمار شامل جان باختن ۲۱ کولبر، ۱۳ سوختبر و ۴۴۰ شهروند میشود. ۲۷۸ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۱۳۳ نفر کولبر، ۱۳۳ شهروند عادی و ۱۲ نفر سوختبر هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید