خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رضا نوروزی در زندان اوین

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رضا نوروزی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – رضا نوروزی، زندانی سیاسی سابق علیرغم گذشت دو هفته از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنج شنبه سی ام شهریور ۱۴۰۲، رضا نوروزی کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند به هرانا اطلاع داد: “آقای نوروزی به تازگی به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.”

به گفته این منبع مطلع، ” رضا نوروزی از چهار روز قبل تاکنون در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت بلاتکلیف خود دست به اعتصاب زده است.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

پنج شنبه شانزدهم شهریورماه، رضا نوروزی، زندانی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی در تیرماه سال جاری جهت اجرای مجازات های تکمیلی مندرج در پرونده خود، به شعبه یکم اجرای احکام دادسرای اوین احضار شد.

رضا نوروزی، زندانی سیاسی سابق، در پرونده مورد اشاره به مجازات حبس نیز محکوم شده بود که نهایتا در تاریخ ششم خرداد ماه امسال، به صورت زود هنگام از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

رضا نوروزی، متولد ۱۳۶۹، اهل شهرستان سراب و پدر دو فرزند سه ساله و یک ساله، در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و سپس توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ده سال حبس محکوم شد. نهایتا با تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر و با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی پنج سال حبس در خصوص او به اجرا درآمد.

آقای نوروزی در اواخر مرداد ماه سال ۱۴۰۱، در پی گشایش پرونده ای جدید توسط شعبه ۱۲۰۶ دادگاه عمومی و انقلاب کچویی از بابت اتهام “اخلال در نظم زندان” به پرداخت هجده میلیون جزای نقدی و هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم شد.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید