خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  خراسان جنوبی؛ در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی دو سوختبر زخمی شدند

خراسان جنوبی؛ در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی دو سوختبر زخمی شدند

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه نوزدهم شهریور، تعقیب و گریز نیروهای نظامی در محور سهل‌ آباد به سربیشه واقع در استان خراسان جنوبی، منجر به زخمی شدن دو سوختبر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، امروز یکشنبه نوزدهم شهریور ۱۴۰۲، دو سوختبر در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی زخمی شدند.

هویت این سوختبران، “روح الله شندکی، بیست و پنج ساله، متاهل، دارای دو فرزند خردسال و محمد مهدی شندکی، بیست و هفت ساله و مجرد، فرزندان میر احمد اهل ایرانشهر و ساکن مشهد” گزارش شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است؛ “ماموران نظامی پاسگاه سهل آباد بدون هشدار قبلی، مقابل چرخ های خودروی سوختبران در حال حرکت خارک انداختند و سپس با خودرو نظامی به خودروی مذکور ضربه زدند. این اقدام منجر به زخمی شدن آقایان شندکی شد.”

گفته میشود، این شهروندان جهت مداوا به یکی از مراکز درمانی واقع در شهر سربیشه منتقل شده اند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران ویژه سال ۲۰۲۲، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

در سال ۲۰۲۲ مجموعا ۸۴۵ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند که از میان آنها ۵۷۱ شهروند جان خود را از دست دادند که این آمار شامل جان باختن ۲۲ کولبر، ۹ سوختبر و ۵۴۰ شهروند میشود. ۲۷۴ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۱۳۴ نفر کولبر، ۱۲۸ شهروند عادی و ۱۲ نفر سوخت بر هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید