خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت محمد سلطانی در زندان اراک

تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت محمد سلطانی در زندان اراک

خبرگزاری هرانا – محمد سلطانی، شهروند ساکن اراک علیرغم گذشت بیش از سی روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان این شهر بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد سلطانی کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اراک بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند به هرانا گفت: “با وجود گذشت بیش از سی روز از زمان دستگیری آقای سلطانی، وی کماکان بصورت بلاتکلیف در زندان اراک بسر میبرد. علیرغم اقدام خانواده او برای تامین قرار وثیقه یک میلیارد و دویست میلیون تومانی، به دلیل کارشکنی ضابط پرونده امکان آزادی موقت از این شهروند بازداشتی سلب شده است.”

در شهریور ماه سال جاری، آقای سلطانی که از بیماری های قلبی رنج میبرد به همراه هفت تن دیگر در پرونده ای مشترک توسط دادگاه کیفری دو این شهر مجموعا به ۴۸ سال زندان و تحمل ۵۹۲ ضربه شلاق در ملاعام محکوم شدند. به غیر از آقای سلطانی، دیگر متهمان این پرونده با تودیع وثیقه هفتصد میلیون تومانی برای هر کدام، آزاد شدند.

محمد سلطانی در تاریخ چهاردهم مردادماه امسال، پس از شرکت در مراسمی بر سر مزار مهرشاد شهیدی، از جانباختگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی در شهر اراک بازداشت و سپس به زندان این شهر منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید