خانه  > سایر گروهها  >  سوئد بازداشت یک تبعه این کشور در ایران را تایید کرد

سوئد بازداشت یک تبعه این کشور در ایران را تایید کرد

خبرگزاری هرانا – دولت سوئد بازداشت یوهان فلودروس، شهروند این کشور را تایید کرد. وی در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در ایران بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از نیویورک تایمز، دولت سوئد بازداشت یکی از شهروندان این کشور در ایران را تایید کرد.

هویت وی، یوهان فلودروس، ۳۳ ساله و یکی از مقامات موسسات اتحادیه اروپا گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، آقای فلودروس در ابتدای سال ۱۴۰۱، به ایران سفر کرده بود. وی در تاریخ ۲۷ فروردین ماه همان سال به اتهام “جاسوسی” توسط نیروهای امنیتی ایران در فرودگاه بازداشت شد.

در مردادماه سال گذشته، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در این خصوص با انتشار اطلاعیه ای مدعی شده بود: “متهم مورد بحث، چند ماه پیش و در پی دستگیری یک جاسوس دیگر اروپایی، با مأموریت کسب اطلاع از چگونگی افشای هویت آن جاسوس و نوع و میزان اطلاعاتی که به تور اطلاعاتی این وزارت‌خانه افتاده بود، مجدداً وارد کشور شد. این‌بار نیز و در کل مدت مأموریت آخر، تماس‌های وی با مرتبطینِ اشاره شده، تحت کنترل مستمر سربازان گمنام امام زمان قرار داشت و بالاخره با تکمیل مستندات؛ در هنگام خروج از کشور با حکم مرجع قضایی بازداشت شد”.

لازم به ذکر است، وزارت امورخارجه سوئد پیش از این در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، بازداشت یکی دیگر از شهروندان این کشور در ایران را تایید کرده بود. روزنامه آفتانبلادت سوئد بازداشت این فرد را به محاکمه حمید نوری، از متهمان کشتار زندانیان سیاسی در ایران که در سال ۶۷ در زندان‌های اوین و گوهردشت کرج دادیار بوده و به اتهام جنایت علیه بشریت و کشتار زندانیان سیاسی، در نوامبر ۲۰۱۹ در کشور سوئد بازداشت شده مرتبط دانسته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید