خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اتهام محاربه؛ جلسه بازپرسی یونس آزادبر برگزار شد

اتهام محاربه؛ جلسه بازپرسی یونس آزادبر برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه بازپرسی یونس آزادبر، شهروند بازداشتی محبوس در زندان لاکان رشت امروز پنجشنبه ۹ شهریورماه در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنگر برگزار شد. آقای آزادبر در جریان این جلسه از بابت اتهاماتی همچون محاربه به دفاع از خود پرداخت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه بازپرسی یونس آزادبر برگزار شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای آزادبر به هرانا گفت: “امروز پنجشنبه ۹ شهریورماه، آقای آزادبر بدون اطلاع قبلی و با اعمال خشونت از زندان لاکان رشت به شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنگر منتقل شد. در جریان این جلسه که بدون حضور رامین صفرنیا و قاسم بزرگ زاده، وکلای انتخابی آقای آزادبر برگزار شد، وی از بابت اتهامات “محاربه”، تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام به دفاع از خود پرداخت.

منبع مطلع افزود: “علیرغم درج اسامی وکلای مدافع آقای آزادبر در سامانه ثنای وی، تاکنون این افراد اجازه مطالعه جزئیات پرونده موکل خود را نداشته اند.”

کماکان از مصادیق اتهامی آقای آزادبر اطلاعی در دست نیست.

یونس آزادبر که از بیماری صرع و مشکلات گوارشی رنج میبرد، در تاریخ بیست و هشتم تیرماه سال جاری، توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود در شهر سنگر بازداشت شد. ماموران که هشت تن از جمله یک مامور زن بودند، در زمان بازداشت اقدام به تفتیش منزل این شهروند کردند.

آقای آزادبر پس از گذشت هشت روز از زمان دستگیری، در یک تماس تلفنی با خانواده خود از انتقالش به بند میثاق زندان لاکان رشت خبر داد.

یونس آزادبر، شصت ساله و ساکن شهر سنگر از توابع شهرستان رشت است. وی پیشتر به واسطه فعالیت های خود سابقه برخوردهای قضایی را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید