خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام دو زندانی در شهرهای مختلف

اجرای حکم اعدام دو زندانی در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر و قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان های اصفهان و ساری به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، دو زندانی در زندانهای مختلف کشور اعدام شدند. سحرگاه امروز دوشنبه بیست و ششم تیرماه ۱۴۰۲، حکم اعدام یک زندانی با هویت جاهدالله معروف و تبعه کشور افغانستان، در زندان اصفهان به اجرا در آمد. وی پیشتر از بابت اتهام به قتل و اتهامات مرتبط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود.

در این گزارش به نقل از منبع مطلع آمده است: “سحرگاه امروز بیستم و ششم تیرماه، حکم اعدام این زندانی تبعه کشور افغانستان، در زندان اصفهان به اجرا درآمده است.”

از سوی دیگر سحرگاه امروز دوشنبه بیست و ششم تیرماه ۱۴۰۲، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان ساری به اجرا در آمد.

هویت این زندانی، مجتبی امامی سی ساله گزارش شده است.

در این گزارش به نقل از منبع مطلع آمده است: “آقای امامی پنج سال پیش در یک نزاع دسته جمعی از بابت اتهام به قتل عمد بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱ دست کم ۶۱۷ شهروند از جمله ۱۳ زن و ۶ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام دو نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۶ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید