خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت پرونده فاطمه حسنی

تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت پرونده فاطمه حسنی

خبرگزاری هرانا – فاطمه حسنی، فعال سیاسی علیرغم گذشت پنج روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات مشهد به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر میبرد. خانم حسنی همچنین از دسترسی به وکیل محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آفتاب نیوز، فاطمه حسنی، فعال سیاسی کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

حسن یونسی، وکیل دادگستری در تشریح آخرین وضعیت پرونده خانم حسنی اعلام کرد: “پرونده فاطمه حسنی در یکی از بازپرسی‌ های دادسرای امنیت مشهد مطرح شده است. با گذشت چندین روز از بازداشت خانم حسنی، اما عناوین اتهامی او همچنان مشخص نشده و چیزی هم از سوی مقامات قضایی اعلام نشده است.”

این وکیل دادگستری ضمن بیان اینکه مسئولان مربوطه از “پذیرش وکیل در پرونده خانم حسنی خودداری کردند”، افزود: “اجازه دسترسی وکیل در پرونده صادر نشده است. ما در حال تلاشیم که در اولین فرصت من یا یکی دیگر از همکاران بتوانیم به عنوان وکیل به صورت مستقیم در جریان پرونده و موارد اتهامی قرار بگیریم، ولی فعلا این اتفاق رخ نداده و ما هم از محتویات پرونده و عناوین اتهامی، اطلاعی نداریم.”

آقای یونسی در ادامه با اشاره به اینکه “فاطمه حسنی از زمان بازداشت تاکنون در یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات مشهد است”، گفت: “خانم حسنی در طول بازداشت، تماس داشته‌ اند، اما باتوجه به وضعیت جسمانی او و بیماری‌ که به آن مبتلا هستند، ما نگران سلامت او هستیم. بیماری خانم حسنی خطرناک است. البته دارو‌ها به او تحویل داده شده، ولی وضعیت بیماری‌ اش به طور کلی به شکلی است که با حضور در زندان و انفرادی، وضعیت سلامتی‌ اش در معرض تهدید قرار می‌گیرد.”

این وکیل دادگستری همچنین توضیح داد : “خانم حسنی ساکن تهران بوده و فعالیت‌ های دانشجویی و اجتماعی او نیز در تهران صورت گرفته است. بنابر این اگر قرار بر تشکیل پرونده هم بود، باید در تهران این اتفاق رخ می‌ داد و نه در مشهد. اما اینکه چرا این اتفاق رخ داده را بی اطلاع هستیم و امیدواریم با صدور اجازه دسترسی وکیل به پرونده، بتوانیم از چند و چون موضوع مطلع شویم. این بی اطلاعی، سبب ایجاد نگرانی‌ هایی شده است.”

فاطمه حسنی، فعال سیاسی در تاریخ سیزدهم تیر ماه سال جاری، به محض حضور در فرودگاه مشهد توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این وزارتخانه در این شهر منتقل شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش،  از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید