خانه  > زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت منصور دهمرده، شهروند دارای معلولیت در زندان زاهدان

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت منصور دهمرده، شهروند دارای معلولیت در زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – منصور دهمرده، شهروند دارای معلولیت جسمی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ که در دادگاه بدوی به اعدام محکوم شده، علیرغم حال نامساعد جسمی از رسیدگی پزشکی در زندان زاهدان محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، منصور دهمرده، شهروند دارای معلولیت جسمی در زندان زاهدان از رسیدگی درمانی محروم مانده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “پیش از بازداشت، بالای زانوی آقای دهمرده یک غده وجود داشت که پس از دستگیری بر اثر ضرب و جرح ماموران امنیتی دچار زخم و خونریزی شد. به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و بی توجهی عامدانه مسئولین زندان، محل زخم وی هم اکنون عفونت کرده و راه رفتن برای او سخت شده است.”

منصور دهمرده، متولد سال ۱۳۷۹، فرزند امان الله، دارای معلولیت جسمی، مجرد و شاگرد اتوبوس در تاریخ یازده مهرماه، در جریان اعتراضات سراسری در زاهدان بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد.

وی در دی ماه سال گذشته در مرحله بدوی توسط شعبه دو کیفری دادگاه شهید نوری زاهدان از بابت اتهام “افساد فی الارض” به اعدام محکوم شد و اکنون در بند نه زندان مرکزی زاهدان بسر میبرد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید