خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  بهنام گرجی نیا از زندان گچساران به مرخصی اعزام شد

بهنام گرجی نیا از زندان گچساران به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه پنجم خردادماه، بهنام گرجی نیا، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ که دوران محکومیت خود را در زندان گچساران سپری میکند، به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه پنجم خرداد ۱۴۰۲، بهنام گرجی نیا به مرخصی اعزام شد.

وی چندی پیش جهت اجرای حکم حبس به شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب گچساران احضار و نهایتا راهی زندان گچساران شد.

آقای گرجی نیا اواسط مهرماه سال گذشته در جریان اعتراضات سراسری در گچساران، با در دست داشتن پلاکاردی اعتراضی به جمع معترضان پیوست. اقدامی که به بازداشت وی توسط نیروهای امنیتی انجامید. او چندی بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

بهنام گرجی نیا، مدرس زبان انگلیسی نهایتا توسط مرجع قضایی به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید