خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان اوین؛ نرگس محمدی و گلرخ ایرایی ممنوع الملاقات شدند

زندان اوین؛ نرگس محمدی و گلرخ ایرایی ممنوع الملاقات شدند

خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی و گلرخ ایرایی، زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین، از تاریخ شانزدهم اردیبهشت ماه با دستور مسئولان دادسرای امنیت (مستقر در زندان اوین)، ممنوع الملاقات شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نرگس محمدی و گلرخ ایرایی از تاریخ شانزدهم اردیبهشت ماه ممنوع الملاقات شدند.

این اقدام در پی نگارش دو مقاله توسط این زندانیان سیاسی در خصوص نشست “برای نجات ایران” و با دستور مسئولان دادسرای امنیت (مستقر در زندان اوین) صورت گرفته است.

گلرخ ایرایی، در مهرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران همراه با ضرب و شتم بازداشت شد. وی نهایتا در اواسط فروردین ماه امسال، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به هفت سال حبس و همچنین از بابت مجازات های تکمیلی به دو سال ممنوعیت خروج از کشور، ممنوعیت حضور در تهران و ممنوعیت حضور در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات و ضبط گوشی تلفن همراه محکوم شد.

نرگس محمدی نیز در آبان‌ماه ۱۴۰۰، در جریان برگزاری مراسم یادبود دومین سالگرد جانباختن ابراهیم کتابدار، از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت شد. وی پس از مدتی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به هشت سال حبس تعزیری، هفتاد و چهار ضربه شلاق، دو سال تبعید و سایر محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

خانم محمدی بابت پرونده جدیدی که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، در مهر ماه سال گذشته توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به یک سال و سه ماه حبس تعزیری به همراه سایر مجازت های تکمیلی محکوم شد.

خانم محمدی و خانم ایرایی پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید