خانه  > اعدام  >  جهت اجرای حکم اعدام؛ سه زندانی در زندان های جیرفت و کرمان به سلول های انفرادی منتقل شدند

جهت اجرای حکم اعدام؛ سه زندانی در زندان های جیرفت و کرمان به سلول های انفرادی منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه دوم خرداد ماه، دو زندانی در زندان کرمان که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌ های انفرادی این زندان منتقل شدند. از سوی دیگر یک زندانی در زندان جیرفت که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌ های انفرادی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، سه شنبه دوم خرداد ماه ۱۴۰۲، دو زندانی در زندان کرمان جهت اجرای حکم اعدام به یکی از سلول‌ های انفرادی این زندان منتقل شدند.

هویت این زندانیان “قادربخش طهانی، فرزند نادر، سی و نه ساله، متاهل دارای دو فرزند و اهل زاهدان و همچنین عبدالرسول جمشیدی، پنجاه و پنج ساله، متاهل دارای یک فرزند و اهل استان فارس” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، آقای قادربخش طهانی در سال ۱۳۹۷، و آقای جمشیدی در سال ۱۳۹۹، در کرمان بازداشت و توسط دادگاه انقلاب این شهر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شدند.

انتقال یک زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام در زندان جیرفت

به گزارش حال وش، روز سه شنبه دوم خرداد ماه ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان جیرفت که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌ های انفرادی این زندان منتقل شده است.

هویت این زندانی “محمد دارایی، فرزند عبدالناصر، سی ساله، متاهل دارای فرزند و اهل زاهدان” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، این شهروند در سال ۱۳۹۸، از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر در شهرستان فاریاب بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۲، تعداد ۴۵۷ گزارش به ثبت رسیده است، که شامل محکومیت ۹۲ نفر به اعدام، از جمله محکومیت ۶ نفر در ملاعام و اجرای حکم اعدام ۵۶۵ نفر است. از این میزان ۲ حکم اعدام در ملاعام صورت گرفته است. همچنین ۵ فرد که در زمان ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند و در اصطلاح حقوقی آنها را کودک-مجرم می خوانند نیز در میان اعدام شدگان امسال قرار داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید