خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  وزارت اطلاعات از بازداشت شماری از شهروندان به اتهام “جاسوسی” خبر داد

وزارت اطلاعات از بازداشت شماری از شهروندان به اتهام “جاسوسی” خبر داد

خبرگزاری هرانا – روابط عمومی وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه‌ ای از بازداشت شماری از شهروندان به اتهام “جاسوسی” خبر داد. هر چند مقابله با امر جاسوسی به عنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی، طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه‌ ای از بازداشت شماری از شهروندان به اتهام “جاسوسی” خبر داد.

بر اساس این اطلاعیه، شهروندان بازداشت شده متهم هستند که “پایگاه‌ های پیرامونِ افراد دارای مسئولیت در مناصب مختلف یا دسترسی به اطلاعات مهم در نهادهای حساس کشور و دارندگان تخصص‌ های ویژه در رشته‌ های مختلف که به خارج از کشور تردد داشتند را استخراج میکردند” و این اطلاعات را در اختیار “سازمان اطلاعاتی بیگانه” قرار می دادند.

در این گزارش به تعداد افراد بازداشت شده، هویت و محل نگهداری آنها اشاره ای نشده است.

هر چند مقابله با امر جاسوسی به عنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی، طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید