خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک متهم به قتل توسط دادگاه کیفری تهران به اعدام محکوم شد. همچنین رییس کل دادگستری کرمان از رهایی ۳۸ زندانی از اعدام ، طی یک سال گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد آنلاین، یک متهم به قتل توسط دادگاه کیفری تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، مردی که دو سال قبل با انگیزه سرقت از یک زن سالخورده، اقدام به قتل او کرده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

وی در جلسه بازجویی خود در این خصوص گفت: “سوسن یکی از همسایه‌ های قدیمی‌ پدرم بود و از آنجا که از کودکی مرا می‌شناخت به من اعتماد داشت. همیشه کارهایش را انجام می‌ دادم و سوسن هم در ازای آن به من پول می‌ داد. چند روز قبل ماشین او را گرفتم تا تعمیر کنم. بعد از اینکه ماشین را به او تحویل دادم از من خواست برای گرفتن پول تعمیر و دستمزدم به آپارتمانش بروم. وقتی به آنجا رفتم دسته‌های تراول‌ چک را دیدم و وسوسه شدم.”

وی ادامه داد: “در یک لحظه پتویی را روی سر وی انداختم و او را خفه کردم. سپس سراغ تراول‌ ها رفتم اما وقتی آنها را شمردم متوجه شدم دو میلیون تومان بیشتر نیست. من از کاری که انجام داده بودم پشیمان شدم. از ترسم جسد را داخل دستشویی بردم و سرش را جدا کردم و داخل کیسه گذاشتم و آن را در باغچه‌ ای در همان محله دفن کردم.”

چندی بعد کیفرخواست پرونده این متهم صادر و پرونده وی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد. وی در نهایت توسط قضات به اعدام محکوم شد.

طی یک سال گذشته؛ رهایی ۳۸ زندانی از اعدام در کرمان

به گزارش ایرنا، ۳۸ زندانی طی سال گذشته از چوبه دار رهایی یافتند.

ابراهیم حمیدی، رییس کل دادگستری کرمان با اعلام این خبر گفت: “سال گذشته در قالب فعالیت‌های شوراهای حل اختلاف و پویش‌های مردمی ۳۸ پرونده اعدام و قتل عمد در استان کرمان منتهی به سازش شد و درصد مصالحه در این استان ۴۵ درصد است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید