خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ عباس شریفی به صورت موقت از زندان ساری آزاد شد

اعتراضات سراسری؛ عباس شریفی به صورت موقت از زندان ساری آزاد شد

خبرگزاری هرانا – عباس شریفی، شهروند اهل بهشهر و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ که پیشتر در تاریخ بیست و دوم فروردین ماه سال جاری برای دومین بار توسط نیروهای امنیتی در ساری بازداشت شده بود، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان این شهر آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عباس شریفی، شهروند اهل بهشهر و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، از زندان ساری آزاد شد.

آزادی آقای شریفی با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

این شهروند پیشتر در تاریخ بیست و دوم فروردین ماه سال جاری برای دومین بار طی ماه های اخیر، در منزل شخصی خود توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه و نهایتا و به زندان ساری منتقل شد.

آقای شریفی در تاریخ ۹ مهرماه سال گذشته برای اولین بار در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در ساری همراه با ضرب و شتم بازداشت و پس از هفت روز به بند ویژه زندان ساری منتقل و نهایتا در تاریخ دهم اسفند ماه، از زندان ساری آزاد شد.

وی در تاریخ بیست و دوم آبان ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب ساری به ۴۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد که نهایتا مشمول بخشنامه “عفو” قرار گرفت.

تا زمان تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

پیش از این رئیس قوه قضائیه در نامه ای به علی خامنه ای پیشنهاد عفو موردی و معیاری هزاران زندانی از جمله بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ را ارائه و این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی با تعیین شروطی مورد موافقت علی خامنه ای قرار گرفت. جزییات تکمیلی در مورد آمار کلی افرادی که با اعمال این دستورالعمل آزاد می شوند، تا کنون توسط نهادهای متولی اطلاع رسانی نشده است.

گزارش جمع بندی اولیه هرانا از روند آزادسازی زندانیان تا صد و پنجاه و هفتمین روز از اعتراضات را از طریق این لینک دنبال کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید