خانه  > slide, زندانیان  >  پرونده سازی در زندان؛ هاشم خواستار تفهیم اتهام شد

پرونده سازی در زندان؛ هاشم خواستار تفهیم اتهام شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه، هاشم خواستار، معلم و کنشگر مدنی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد، از بابت پرونده جدیدی که در دوران حبس برای وی گشوده شده، توسط مرجع قضایی تفهیم اتهام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هاشم خواستار، معلم و کنشگر مدنی از بابت پرونده جدیدی که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، تفهیم اتهام شد.

در همین خصوص، این فعال مدنی ضمن انتشار نامه ای سرگشاده از زندان اعلام کرد: “روز سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه، از بابت «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» مورد تفهیم اتهام قرار گرفتم.”

آقای خواستار همچنین افزود: “این جلسه بصورت مجازی و به ریاست قاضی یزدانخواه برگزار شد.”

هاشم خواستار در تاریخ ۲۰ مردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. آقای خواستار بهمن‌ماه ۹۸ در مرحله بدوی توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری به ۱۶ سال حبس، ۳ سال تبعید به شهرستان نیکشهر و ۳ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. گفته می‌شود مورد اتهامی از جمله “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی، توهین به مقدسات، توهین به رهبری، تشویش اذهان عمومی، همکاری با رسانه‌های خارجی، شرکت در تجمعات غیرقانونی” علیه وی در کیفرخواست صادر شد. آقای خواستار نهایتا توسط شعبه ۳۵ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی به ۱۶ سال حبس، ۲ سال تبعید به شهرستان نیکشهر و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

در اواسط مردادماه ۹۸ نامه ای با امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی مبنی بر استعفای آیت الله خامنه ای منتشر شده بود. با انتشار این نامه شماری از امضاکنندگان بازداشت و برخی دیگر نیز تحت فشار قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید