خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت هادی رجبی زاده در مشهد

اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت هادی رجبی زاده در مشهد

خبرگزاری هرانا – هادی رجبی زاده، شهروند ساکن مشهد و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، علیرغم گذشت بیش از پنج ماه از زمان دستگیری، کماکان در زندان وکیل آباد این شهر در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه نهم اسفند ۱۴۰۱، هادی رجبی زاده، شهروند ساکن مشهد کماکان در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “آقای رجبی زاده هفتاد و هفت روز پس از دستگیری از بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد به زندان وکیل آباد این شهر منتقل شد. وی در طول مدت بازداشت در اعتراض به اتهامات مطروحه علیه خود دست به اعتصاب غذا زد و به علت کاهش شدید وزن و حال نامساعد جسمی به بیمارستان خارج از زندان اعزام شد.”

این منبع مطلع در ادامه با بیان اینکه “آقای رجبی زاده همچنین با دلایلی نامشخص مدتی به بیمارستان روانپزشکی منتقل شد”، افزود: “محسن محمدی، رضا حامد بورنگ، بهزاد جلایری، سجاد جلایری، حسین بوژمهرانی و مرتضی متوری که همگی در منزل آقای رجبی زاده بازداشت شده بودند، پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند و پرونده آنها چندی پیش مختومه اعلام شد. با این حال هادی رجبی زاده کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.”

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

هادی رجبی زاده، ۳۸ ساله، ساکن مشهد، فوق دیپلم برق و پیمانکار شهرداری در تاریخ ۲ مهرماه در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شد.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید