خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی فرهاد ملکی در مریوان

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی فرهاد ملکی در مریوان

خبرگزاری هرانا – فرهاد ملکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، علیرغم گذشت یک ماه از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر میبرد. وی پیشتر در تاریخ هجدهم دی ماه در مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، فرهاد ملکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، علیرغم گذشت سی و یک روز از زمان دستگیری، در بازداشت و بلاتکلیفی به سر میبرد.

بر اساس این گزارش، پس از پیگیری های خانواده وی، مسئولان مربوطه در اداره اطلاعات مریوان، شرط آزادی آقای ملکی را پذیرش اتهامات و اعتراف به آن بیان کردند. همچنین وی از حق دسترسی به وکیل انتخابی و ملاقات با خانواده نیز محروم بوده است.

فرهاد ملکی پیشتر در تاریخ هجدهم دی ماه در مریوان بازداشت شد. بازداشت این شهروند توسط نیروهای امنیتی در محل کار وی صورت گرفته است. ماموران امنیتی ضمن تفتیش منزل او، شماری از وسایل الکترونیکی از جمله تلفن همراه آقای ملکی و خانواده اش را ضبط کردند.

فرهاد ملکی اهل روستای تنگیسر از توابع سنندج و ساکن مریوان است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید