خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ کمال عبدالله زاده به پنج سال و هشت ماه حبس محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ کمال عبدالله زاده به پنج سال و هشت ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم محکومیت کمال عبدالله زاده از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر را عینا تایید کرد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به پنج سال و هشت ماه حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم محکومیت کمال عبدالله زاده، از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر تایید شد.

آقای عبدالله زاده پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام” مجموعا به پنج سال و هشت ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

این شهروند پیشتر در تاریخ ششم مهر ماه ۱۴۰۱ در تهران بازداشت و سپس به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ بیست و ششم آذر ماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از این زندان آزاد شد.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید