خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  سامان یاسین به زندان اوین منتقل شد

سامان یاسین به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – سامان صیدی (یاسین) از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، به زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ هشتم بهمن ماه از زندان رجایی شهر کرج به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سامان صیدی (یاسین) از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، به زندان اوین منتقل شد.

تیمور صیدی، پدر وی در این خصوص اعلام کرد، فرزندش روز جاری در تماس کوتاهی اظهار داشته که در زندان اوین بسر میبرد.

روز شنبه هشت بهمن ماه امسال، سامان صیدی (یاسین) برای اعزام به دادسرای اوین از زندان رجایی شهر کرج خارج و به مکان نامعلومی منتقل شد؛ چند روز بی خبری از آقای صیدی، به نگرانی های خانواده و نزدیکان او در خصوص سرنوشت وی دامن زده بود.

هرانا در تاریخ ۱۷ دیماه، طی گزارشی از عدم رسیدگی پزشکی به این شهروند در زندان رجایی شهر خبر داده بود.

سامان صیدی (یاسین) در تاریخ ۱۰ مهرماه در جریان اعتراضات سراسری در تهران بازداشت شد. وی در تاریخ ۷ آبان ماه، از بابت اتهاماتی چون “محاربه، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم و اقدام علیه امنیت ملی” در دادگاه عمومی و انقلاب تهران محاکمه و به اعدام محکوم شد. پس از مدتی این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

 

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید