خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها, گزارش تصویری  >  گزارش تصویری از بیابانی شدن شبه جزیره میانکاله در سایه بی تدبیری مسئولان

گزارش تصویری از بیابانی شدن شبه جزیره میانکاله در سایه بی تدبیری مسئولان

خبرگزاری هرانا – شبه جزیره میانکاله، یکی از حائز اهمیت ترین مناطق حفاظت شده در شمال ایران است که تا چند وقت پیش زیستگاه صدها هزار پرنده مهاجر در سال بود. هم اکنون در سایه بی تدبیری مسئولان به نمک زاری وسیع و بیابانی خشک تبدیل شده است. به گفته کارشناسان، مرگ تدریجی جنگل‌ ها، از بین رفتن رطوبت هوا، وقوع پدیده گرد و غبار، آلودگی هوا و تغییرات اکوسیستم در شمال کشور، تنها بخشی از عواقب جبران ناپذیر نمک زار شدن این تالاب بین المللی در آینده نزدیک است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، بیابانی شدن شبه جزیره میانکاله که تا چند وقت پیش از پوشش گیاهی بی‌ نظیری برخوردار بود، نگرانی اهالی منطقه شمال کشور و کارشناسان حوزه محیط زیست را به همراه داشته است.

وقوع این رویداد که ناشی از بی تدبیری مسئولان مربوطه در این حوزه ارزیابی میشود، عواقب جبران ناپذیری از قبیل مرگ تدریجی جنگل‌ ها، از بین رفتن رطوبت هوا، وقوع پدیده گرد و غبار، آلودگی هوا و تغییرات اکوسیستم در شمال کشور را به همراه خواهد داشت.

در ادامه این گزارش، تصاویری که خبرگزاری ایسنا در این خصوص منتشر کرده است را مشاهده می‌ کنید:

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید