خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت امیرحسین سمرلی در زندان قائم‌شهر

اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت امیرحسین سمرلی در زندان قائم‌شهر

خبرگزاری هرانا – امیرحسین سمرلی (امیر سولو) شهروند ساکن قائم‌شهر و از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر، علیرغم گذشت ۶۲ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان این شهر بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیرحسین سمرلی (امیر سولو) کماکان در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع در خصوص امیرحسین سمرلی با بیان اینکه “وی هم اکنون در بند قرنطینه زندان قائم‌شهر بسر میبرد”، به هرانا گفت: “مصادیق اتهامی مطروحه علیه این شهروند حضور در جمعیت معاند، تحریک مردم به اغتشاش و تحریق اموال عمومی به قصد اغتشاش عنوان شده است. همچنان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی برگزار نشده است”.

امیرحسین سمرلی (امیر سولو) شهروند ۲۲ ساله ساکن قائم شهر در تاریخ ۱۲ آذر در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۱۱ روز از بازداشتگاه امنیتی به زندان این شهر منتقل شد.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید