خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان تبریز

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان تبریز

خبرگزاری هرانا – سحرگاه یکشنبه ۹ بهمن ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان تبریز به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز یکشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زندانی در زندان تبریز اعدام شد.

براساس این گزارش، در بهمن ماه سال ۹۹ این زندانی (سعید) ۲۷ ساله با همکاری یک زن (ناهید) مرتکب قتل مرد ۳۸ ساله شد.

متهم اول در دفاعیات خود در دادگاه به قاضی گفت: “منزل دوستم ناهید نشسته بودم وقتی زنگ خانه به صدا درآمد من رفتم در را باز کردم بعد از باز کردن در با مردی روبرو شدم که دستش یک تکه کیک بود، تا مرا دید کیک را به سمت من پرتاب و چاقویی از جیبش درآورد و به سمت من انداخت که به من نخورد. من نیز چاقو درآورده و به سمت وی انداختم که نمی دانم به او خورد یا نه؟!”

بعد از اظهارات متهم ردیف اول، قاضی از متهم ردیف دوم، ناهید، خواست تا اظهارات و دفاعیات خود را به دادگاه ارایه دهد که زن جوان روبه قاضی گفت: “اصلا قصد نداشتم باعث مرگ مرحوم شوم، اما اتفاقی است که افتاده.”

نهایتا متهم اول توسط شعبه اول کیفری یک آذربایجان شرقی به اعدام محکوم شد و این حکم در زندان تبریز به اجرا در آمد.

 

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۲، تعداد ۴۵۷ گزارش به ثبت رسیده است، که شامل محکومیت ۹۲ نفر به اعدام، از جمله محکومیت ۶ نفر در ملاعام و اجرای حکم اعدام ۵۶۵ نفر است. از این میزان ۲ حکم اعدام در ملاعام صورت گرفته است. همچنین ۵ فرد که در زمان ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند و در اصطلاح حقوقی آنها را کودک-مجرم می خوانند نیز در میان اعدام شدگان امسال قرار داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید