خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مسعود فرهیخته با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

مسعود فرهیخته با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مسعود فرهیخته، عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر روز چهارشنبه دوازدهم بهمن ماه، با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، روز چهارشنبه دوازدهم بهمن ماه ۱۴۰۱، مسعود فرهیخته، عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

براساس این گزارش، آزادی آقای فرهیخته با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

آقای فرهیخته در تاریخ ۱۲ آذرماه، پس از خروج از اداره کل آموزش و پرورش استان البرز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی در تاریخ ۲۱ آذرماه، طی یک تماس تلفنی کوتاه با همسرش از انتقال خود به زندان اوین خبر داده بود. وی در اواسط دی ماه، از بند دو الف اطلاعات سپاه زندان اوین به تیپ ۶ زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

لازم به ذکر است، مسعود فرهیخته پیشتر نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است. وی در شهریورماه سال جاری، توسط شعبه‌ی ۱۴۰۴ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی ولیعصر تهران از بابت اتهام ” اخلال در نظم و آسایش عمومی” به تحمل یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم به مدت دو سال به حالت تعلیق درآمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید