خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  مسعود فرهیخته به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

مسعود فرهیخته به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – مسعود فرهیخته، عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر توسط شعبه‌ی ۱۴۰۴ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی ولیعصر تهران به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم به مدت دو سال به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل‌ های صنفی فرهنگیان ایران، مسعود فرهیخته عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر، به حبس و شلاق محکوم شد. 

شعبه‌ی ۱۴۰۴ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی ولیعصر تهران، آقای فرهیخته را از بابت اتهام ” اخلال در نظم و آسایش عمومی” به تحمل یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد. حکم صادره به مدت دو سال به حالت تعلیق درآمده است. مصادیق این اتهام حضور این فعال صنفی در “تجمعات غیر قانونی” عنوان شده است. 

پیشتر جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای فرهیخته، در شعبه ۱۱۰۴ دادگاه کیفری ۲ مجتمع قضایی ولیعصر تهران برگزار شده بود. همچنین جلسه بازپرسی رسیدگی به بخش دیگر پرونده مسعود فرهیخته در تاریخ ۵ مردادماه امسال، در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج برگزار شد.

مسعود فرهیخته، عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت همزمان با تجمعات سراسری معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور، بازداشت شد.

وی در تاریخ ۱۸ خردادماه، با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. آقای فرهیخته پیش از این سابقه بازداشت داشته است.

در آستانه هفته معلم در ایران شماری از فعالین صنفی توسط نهادهای امنیتی احضار و تعدادی نیز بازداشت شدند. روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ادارات آموزش و پروش در بیش از ۴۰ شهر دست به تجمع زده و شماری از فعالین صنفی نیز بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید