خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان تبریز

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان تبریز

خبرگزاری هرانا – سحرگاه سه شنبه یازدهم بهمن ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان تبریز به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز سه شنبه یازدهم بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زندانی در زندان تبریز اعدام شد.

بر اساس این گزارش، اوایل بهار سال گذشته، این زندانی به همراه همسر و پسر خاله خود، جهت کار در باغ، به یکی از روستاهای تبریز عازم می شوند. وی طی نزاعی با پسرخاله خود، مرتکب قتل او شده و نهایتا جسد بی جانش را در آن محل به خاک می سپارد.

در این گزارش آمده است: “متهم پس از بازداشت به ارتکاب قتل اعتراف کرده و پرونده وی با صدور کیفرخواست از دادسرا به دادگاه ارسال شد.”

چندی بعد، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی، در شعبه اول دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی برگزار شد.

در جریان این جلسه، اولیای دم درخواست صدور حکم اعدام را برای متهم مطرح کردند و نهایتا مرد میانسال از بابت اتهام قتل پسرخاله خود به اعدام محکوم شد.

در این گزارش، به هویت این زندانی اعدام شده، اشاره ای نشده است.

 

 

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۲، تعداد ۴۵۷ گزارش به ثبت رسیده است، که شامل محکومیت ۹۲ نفر به اعدام، از جمله محکومیت ۶ نفر در ملاعام و اجرای حکم اعدام ۵۶۵ نفر است. از این میزان ۲ حکم اعدام در ملاعام صورت گرفته است. همچنین ۵ فرد که در زمان ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند و در اصطلاح حقوقی آنها را کودک-مجرم می خوانند نیز در میان اعدام شدگان امسال قرار داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید