خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت شاهین ذوالفقاری در زندان اراک

اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت شاهین ذوالفقاری در زندان اراک

خبرگزاری هرانا – شاهین ذوالفقاری، شهروند معترض بازداشتی، علیرغم گذشت حدود ۴ ماه از زمان دستگیری، کماکان در زندان اراک در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شاهین ذوالفقاری، معترض بازداشتی کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “آقای ذوالفقاری حدود ۴ ماه از مدت زمان بازداشت خود را در یکی از سلول های انفرادی زندان اراک بسر برد و طی روزهای اخیر به بند عمومی این زندان منتقل شد”.

شاهین ذوالفقاری، ۱۹ ساله و فرزند محمود، در روزهای اول اعتراضات سراسری اخیر توسط نیروهای امنیتی در اراک بازداشت و سپس به زندان این شهر منتقل شد.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

 

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید