خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ علی فتاحی به سه سال حبس محکوم شد

اعتراضات سراسری؛ علی فتاحی به سه سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – علی فتاحی، دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه علم‌ و صنعت، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به سه سال حبس تعزیری محکوم شد. وی پیشتر در ارتباط با اعتراضات سراسری اخیر، توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و نهایتا به قید وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، علی فتاحی، دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه علم‌ و صنعت، به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این گزارش وی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی عموزاد به سه سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این دانشجو در ارتباط با اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۱ آبان ماه، با پرونده‌ سازی حراست دانشگاه و همکاری معاونت دانشجویی جلوی سر در دانشگاه توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و پس از ۳۵ روز، به قید وثیقه آزاد شد.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید