خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  همزمان با انتقال مهدی مسکین نواز به بند ۲۰۹ اوین؛ دختر ۱۷ ساله این زندانی بازداشت شد

همزمان با انتقال مهدی مسکین نواز به بند ۲۰۹ اوین؛ دختر ۱۷ ساله این زندانی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه دهم بهمن ماه، مهدی مسکین نواز، زندانی سیاسی از زندان رجایی شهر کرج به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. همزمان عسل مسکین نواز، دختر ۱۷ ساله این زندانی توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی مسکین نواز به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و دختر وی بازداشت شد.

روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه، مهدی مسکین نواز، از زندان رجایی شهر کرج به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. همزمان با این رویداد، عسل مسکین نواز، دختر ۱۷ ساله این زندانی توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “انتقال آقای مسکین نواز به بند ۲۰۹ زندان اوین، با درخواست وزارت اطلاعات و دستور مستقیم شعبه سوم بازپرسی مقدس و نماینده دادستان الیاسی صورت گرفته است و ماموران امنیتی شماری از لوازم شخصی از جمله دست نوشته ها و کتاب های وی را ضبط کردند.”

مهدی مسکین نواز در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۸ به دلیل «فعالیت در فضای مجازی و مدیریت یک کانال تلگرامی با مضمون براندازی» توسط نیروهای امنیتی در بندر انزلی بازداشت شد. او نهایتا پس از پایان مراحل بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

آقای مسکین نواز در مردادماه ۹۸، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات «اجتماع و تبانی، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری و دو سال اقامت اجباری در فهرج کرمان و ممنوعیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی نیز محکوم شد.

وی نهایتا در تاریخ ۱ اردیبهشت‌ماه ۹۹ از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

مهدی مسکین نواز، متولد ۱۳۵۸، متاهل، پدر یک دختر ۱۷ ساله است و تا زمان بازداشت ساکن بندر انزلی بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید