خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت رضا رمضان زاده در زندان اوین

عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت رضا رمضان زاده در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – رضا رمضان زاده، زندانی سیاسی سابق، علیرغم گذشت ۲۴ روز از زمان دستگیری، بدون رسیدگی پزشکی مناسب به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری میشود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا رمضان زاده، شهروند بازداشتی در زندان اوین، از رسیدگی پزشکی محروم است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “آقای رمضان زاده به دلیل اعتصاب های خود در دوران تحمل حبس بین سال های ۹۸ الی ۱۴۰۰، به مشکلات گوارشی مبتلا شد. وی در تماس آخر خود با خانواده، از تشدید مشکلات گوارشی اش در زندان اوین و عدم رسیدگی پزشکی خبر داد.”

آقای رمضان زاده روز شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱، به شعبه ۳ دادسرای اوین احضار و پس از حضور در شعبه مذکور، بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، منتقل شد.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه آقای رمضان زاده اطلاعی حاصل نشده است.

رضا رمضان زاده پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و تحمل حبس را داشته است. وی در تاریخ ۲ آذر ۹۸، در رابطه با اعتراضات سراسری آبان ۹۸، توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل شخصی واقع در تهران خود بازداشت شد. او پس از مدتی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی نهایتا در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ از زندان تهران بزرگ به صورت مشروط آزاد شد.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید