خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  رضا رمضان زاده از زندان تهران بزرگ آزاد شد

رضا رمضان زاده از زندان تهران بزرگ آزاد شد

خبرگزاری هرانا – رضا رمضان زاده از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸، در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه از زندان تهران بزرگ به صورت مشروط آزاد شد. آقای رمضان زاده در تاریخ ۲ آذر ۹۸ توسط ماموران اداره اطلاعات در تهران بازداشت و توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب این شهر به سه سال حبس تعزیری محکوم شد. رضا رمضان زاده پس از برگزاری دادگاه از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، رضا رمضان زاده، از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸، از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

آزادی این زندانی سیاسی، پس از سپری کردن نیمی از دوران محکومیت ۳ ساله خود به صورت مشروط صورت گرفته است.

آقای رمضان زاده در تاریخ ۲ آذر ۹۸، در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، در تهران توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل شخصی خود بازداشت شد.

او در تاریخ ۱۳ دی‌ماه همان سال، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و برهم زدن نظم عمومی» به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم با وجود تسلیم به رای، عینا قطعی شد.

رضا رمضان زاده پس از برگزاری دادگاه و در همان روز از بازداشتگاه اداره اطلاعات تهران به تیپ ۵ زندان تهران بزرگ و پس از مدتی به تیپ ۲ این زندان منتقل شد.

این زندانی سیاسی به همراه ۷۱ تن دیگر از زندانیان و متهمین سیاسی بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ روز یکشنبه ۲۶ مردادماه ۹۹ با نوشتن نامه‌ای از اعتصاب غذای خود در زندان تهران بزرگ خبر داده بودند. اعتصاب غذای این افراد در اعتراض به عدم اعزام به مرخصی در شرایط شیوع ویروس کرونا و وضعیت غیراستاندارد زندان تهران بزرگ صورت گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید