خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت سه شهروند به دلیل “شعارنویسی” در نکا

اعتراضات سراسری؛ بازداشت سه شهروند به دلیل “شعارنویسی” در نکا

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی شهرستان نکا واقع در استان مازندران از بازداشت سه شهروند به دلیل آنچه که “آتش سوزی عمدی و شعار نویسی” عنوان کرده، خبر داد و گفت، پرونده این افراد به مرجع قضایی تحویل داده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سه معترض در نکا توسط پلیس بازداشت شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا در این خصوص مدعی شد: “پس از کسب خبری مبنی بر آتش سوزی عمدی و شعارنویسی در یکی از روستاهای این شهرستان، اقدامات برای شناسایی عامل یا عاملان اصلی در دستور کار پلیس قرار گرفت.”

قاسم عزیزی افزود: این شهروندان پس از شناسایی در محدوده شهرستان نکا دستگیر و به مقر پلیس اطلاعات منتقل شدند. همچنین، پرونده این افراد پس از تکمیل به مرجع قضایی تحویل داده شد.

در این گزارش به هویت این شهروندان اشاره ای نشده است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید