خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  طاهره بجروانی از بند ۲۰۹ زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد

طاهره بجروانی از بند ۲۰۹ زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – طاهره بجروانی، همسر علی فتوحی کوهساره از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ به بند زنان زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ ۳۰ آذرماه در شهرقدس تهران بازداشت و سپس به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، طاهره بجروانی، همسر علی فتوحی کوهساره از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ از بند ۲۰۹ زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده خانم بجروانی به هرانا گفت: “انتقال طاهره به بند زنان زندان اوین، با پایان مراحل بازجویی و پس از گذشت بیش از ۳۳ روز از زمان دستگیری وی صورت گرفته است.”

اوایل بهمن ماه امسال، یک منبع مطلع از تمدید قرار بازداشت این شهروند به مدت یک ماه خبر داد و به هرانا گفت: “تاکنون از دلایل بازداشت خانم بجروانی اطلاعی حاصل نشده اما احتمالا دستگیری او به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری و دادخواهی در خصوص همسرش صورت گرفته است.“

طاهره بجروانی، همسر علی فتوحی کوهساره، از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸، در تاریخ ۳۰ آذرماه امسال توسط نیروهای امنیتی در محل کارش واقع در شهرقدس تهران بازداشت و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

از اتهامات مطروحه علیه این شهروند، اطلاعی در دست نیست.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید