خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی حنظله هدایتی در زندان اوین

اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی حنظله هدایتی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – حنظله هدایتی، دانشجوی بازداشتی ساکن تهران علیرغم گذشت بیش از یک ماه از زمان دستگیری، کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه هفتم بهمن ۱۴۰۱، حنظله هدایتی، دانشجوی بازداشتی ساکن تهران علیرغم گذشت ۳۲ روز از زمان دستگیری، همچنان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت این شهروند به گزارشگر هرانا گفت: “آقای هدایتی پس از بازداشت به انفرادی زندان اوین منتقل شده و ۹ روز را در یک سلول سپری کرده بود. از آن زمان تاکنون ممنوع الملاقات بوده و وکیل تعیینی اجازه دسترسی به پرونده او ندارد. همچنین وی از شرکت در امتحانات پایان ترم نیز محروم شده است. مجموع این موارد نگرانی روز افزون خانواده و نزدیکان این شهروند را به دنبال داشته است.”

حنظله هدایتی، دانشجوی مقطع دکتری رشته مدیریت دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، در تاریخ ۵ دی ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و سپس به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. او نهایتا از بند ۲۰۹ اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید