خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف  >  اعتراضات سراسری؛ محمود ملاکی به انفصال از خدمات دولتی محکوم شد

اعتراضات سراسری؛ محمود ملاکی به انفصال از خدمات دولتی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – هیات رسیدگی به تخلفات اداری استان بوشهر محمود ملاکی معلم و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان این شهر را به شش ماه انفصال از خدمات دولتی محکوم کرد. آقای ملاکی اواخر آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به زندان بوشهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، محمود ملاکی بازرس کانون صنفی معلمان استان بوشهر، به انفصال از خدمات دولتی محکوم شد.

بر اساس این گزارش، این حکم که به مدت ۶ ماه قابل اجرا است توسط هیات رسیدگی به تخلفات اداری استان بوشهر برای آقای ملاکی صادر شده است.

محمود ملاکی، روز شنبه ۲۶ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به بند قرنطینه زندان بوشهر منتقل شد.

چندی پیش، آقای ملاکی و رامین صفرنیا، وکیل مدافع وی با گشایش پرونده ای مشترک در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو بوشهر مواجه شدند.

این فعال صنفی پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید