خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  گزارشی از بازداشت ۴ شهروند در شهرهای مختلف

گزارشی از بازداشت ۴ شهروند در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، شاهو حسینی و حیدر ابراهیمی در پاوه و کامیاران در رابطه با اعتراضات سراسری و باران محبی و اشکان عمرجویی در سنندج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز دوشنبه ۳ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در پاوه بازداشت شد.

هویت وی “شاهو حسینی، خواننده و اهل پاوه” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، بازداشت این شهروند بدون ارائه حکم قضائی در منزل شخصی وی و در پی پخش یک سرود که در حمایت از اعتراضات اخیر بود، صورت گرفته است.

همچنین، روز یکشنبه ۲ بهمن ماه، باران محبی، دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه‌ای دخترانه سنندج، پس از خروج از خوابگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

افزون بر این، روز چهارشنبه ۲۸ دی ماه، حیدر ابراهیمی، ورزشکار و سرایدار سالن کشتی کامیاران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

در خبری دیگر به گزارش کولبرنیوز، روز یکشنبه ۲ بهمن ماه، یک دانشجو توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شد.

هویت وی “اشکان عمرجویی، اهل ارومیه و دانشجوی ادبیات کردی دانشگاه کردستان” عنوان شده است.

تاکنون از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید