خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت گروهی از شهروندان در ارومیه

اعتراضات سراسری؛ بازداشت گروهی از شهروندان در ارومیه

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۶ دی ماه، روابط عمومی اطلاعات سپاه آذربایجان غربی با صدور بیانیه ای از بازداشت گروهی از شهروندان معترض در ارومیه خبر داد. ویدیویی از این شهروندان تحت عنوان “جوانان محلات ارومیه” توسط رسانه های رسمی منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، گروهی از شهروندان معترض در ارومیه بازداشت شدند.

روابط عمومی اطلاعات سپاه آذربایجان غربی با انتشار بیانیه ای در این رابطه، اعتراضات مردمی اخیر را “اغتشاشات” عنوان کرد و مدعی شد: «در پی اقدامات اطلاعاتی و فنی، تمام اعضای اصلی شبکه ضد امنیتی جوانان محلات ارومیه که در “اغتشاشات” اخیر نقش اساسی داشتند توسط سازمان اطلاعات سپاه استان آذربایجان غربی دستگیر شدند.»

در اطلاعیه مورد اشاره همچنین ادعا شده است: «هدف اصلی این گروه فریب جوانان و نوجوانان از طریق شبکه‌ های اجتماعی و فضای مجازی و تحریک آنان برای پیوستن به “اغتشاشات” بود. راه بندان و تخریب اموال عمومی در خیابان‌ های خیام، وکیلی، محتشم و فرهنگ ارومیه توسط این تشکیلات ضد امنیتی ساماندهی شده بود.»

روابط عمومی اطلاعات سپاه آذربایجان غربی در این بیانیه تعداد شهروندان بازداشت شده را ۲۵ شهروند از جمله ۸ زن عنوان کرده است.

همچنین ویدیویی از این شهروندان تحت عنوان “جوانان محلات ارومیه” توسط رسانه های رسمی منتشر شده است.

در این گزارش به هویت این شهروندان اشاره ای نشده است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید