خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, کارگران  >  فرهاد شیخی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

فرهاد شیخی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – فرهاد شیخی، فعال کارگری، روز شنبه ۱ بهمن توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱ بهمن ماه ۱۴۰۱، فرهاد شیخی فعال کارگری بازداشت شد.

یک منبع مطلع در این رابطه به گزارشگر هرانا گفت: “بازداشت آقای شیخی توسط ۱۰ مامور امنیتی در منزل شخصی خود صورت گرفته و سپس به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است.”

منبع مطلع افزود: “خانواده و نزدیکان آقای شیخی در ساعات گذشته پیگر وضعیت او بوده اند، با این حال هیچ پاسخی از سوی نهادهای بازداشت کننده به آنها داده نشده است. بی خبری از وضعیت این فعال کارگری نگرانی اعضای خانواده و نزدیکان وی را به دنبال داشته است.”

فرهاد شیخی، پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و برخورد های قضایی را داشته است.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروند، اطلاعی حاصل نشده است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید