خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ دادگاه رسیدگی به اتهامات امیر شیبانی زاوه برگزار شد

اعتراضات سراسری؛ دادگاه رسیدگی به اتهامات امیر شیبانی زاوه برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات امیر شیبانی زاوه، شهروند ساکن مشهد روز دوشنبه ۱۹ دیماه، در شعبه ۷ دادگاه انقلاب مشهد برگزار شد. این شهروند در آبان ماه سال جاری در ارتباط با اعتراضات سراسری بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۹ دیماه ۱۴۰۱، جلسه رسیدگی به اتهامات امیر شیبانی زاوه، شهروند ساکن مشهد برگزار شد.

در جریان این جلسه که در شعبه ۷ دادگاه انقلاب مشهد برگزار شده است، آقای شیبانی زاوه از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه نظام جمهوری اسلامی” و “تبلیغ علیه نظام با هدف براندازی حکومت اسلامی” به دفاع از خود پرداخته است.

به گفته آقای شیبانی زاوه، وی از حق دستری به وکیل تعیینی محروم بوده و بدون حضور وکیل در این جلسه دادگاه حاضر شده است.

این شهروند پیشتر طی ابلاغیه ای جهت دفاع از اتهامات انتسابی به شعبه ۷ دادگاه انقلاب مشهد احضار شده بود.

 آقای شیبانی زاوه در تاریخ ۱۱ آبان سال جاری در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت و پس از حدود یک ماه با تودیع قرار آزاد شده بود.

وی پیش از این نیز بواسطه فعالیت های خود، سابقه محکومیت و تحمل حبس دارد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید