خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  گشایش پرونده مشترک برای وکیل و موکل؛ رامین صفرنیا و محمود ملاکی به دادگاه احضار شدند

گشایش پرونده مشترک برای وکیل و موکل؛ رامین صفرنیا و محمود ملاکی به دادگاه احضار شدند

خبرگزاری هرانا – محمود ملاکی، معلم و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان بوشهر به همراه رامین صفرنیا، وکیل مدافع وی با گشایش پرونده ای مشترک در دادگاه کیفری دو بوشهر مواجه شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، محمود ملاکی، معلم و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان بوشهر به همراه رامین صفرنیا، وکیل مدافع وی با گشایش پرونده ای مشترک مواجه شدند.

بنابر این گزارش، بر اساس ابلاغیه ای که اخیرا توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو بوشهر صادر و به آقای صفرنیا ابلاغ شده است، از این وکیل دادگستری و محمود ملاکی موکل وی خواسته شده تا جهت دفاع از اتهامات مطروحه در این شعبه حاضر شوند.

پیشتر آقای صفرنیا در خصوص تعیین زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمود ملاکی، در صفحه شخصی خود نوشته بود: “جلسه رسیدگی به اتهامات محمود ملاکی، معلم و کوهنورد، روز چهارشنبه ۳۰ آذرماه، در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو بوشهر برگزار خواهد شد.”

بر اساس این گزارش، این جلسه در تاریخ مورد اشاره برگزار نشده و دلیل این اقدام گشایش پرونده مشترک برای وی و وکیل مدافعش عنوان شده است.

محمود ملاکی، معلم و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان بوشهر، روز شنبه ۲۶ آذرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

وی پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و برخورد های قضایی را داشته است.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید