خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت سجاد و سعید زارع در شیراز

تداوم بازداشت سجاد و سعید زارع در شیراز

خبرگزاری هرانا – سجاد زارع، زندانی سیاسی سابق و برادرش سعید زارع علیرغم گذشت یک ماه از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند. این دو برادر اواخر آبان ماه توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت شدند و هم اکنون سجاد زارع، در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر موسوم به پلاک ۱۰۰ و سعید زارع در بازداشتگاه مرکزی شیراز بسر میبرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سجاد و سعید زارع، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “سعید در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفته و یکی از دندان هایش شکسته است. همچنین دست وی نیز آسیب دیده.”

تاکنون از دلایل بازداشت این دو برادر و اتهامات مطروحه علیه آنان اطلاعی در دست نیست.

سجاد و سعید زارع اواخر آبان ماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

پس از بازداشت سجاد زارع به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ و سعید زارع نیز به بازداشتگاه مرکزی شیراز منتقل شدند.

سجاد زارع که پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد، در مهرماه سال گذشته با پایان دوره محکومیت خود از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

همچنین سعید زارع در تاریخ ۳۰ دیماه ۹۸ در سن ۱۹ سالگی در زمان پیگیری وضعیت برادرش به دلیل ارسال یک پیامک به برادر خود توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و در تاریخ ۱۱ فروردین ۹۹ با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. این شهروند نهایتا توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی از بابت اتهام توهین به رهبری به ۶ ماه و یک روز حبس تعلیقی محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید