خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ندامتگاه مرکزی کرج؛ اعتراض زندانیان به اجرای حکم اعدام و سرکوب خشن مسئولان زندان

ندامتگاه مرکزی کرج؛ اعتراض زندانیان به اجرای حکم اعدام و سرکوب خشن مسئولان زندان

خبرگزاری هرانا – از ساعاتی پیش ندامتگاه مرکزی کرج فضای پر تنشی ناشی از درگیری مسئولان زندان با زندانیان را تجربه می کند. این درگیری در پی اعتراض زندانیان به انتقال چند زندانی محکوم به اعدام برای اجرای حکم آنها صورت گرفته است. تعدادی از زندانیان معترض در جریان این درگیری مجروح شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از ساعاتی پیش ندامتگاه مرکزی کرج فضای پر تنشی ناشی از درگیری را تجربه می کند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “مسئولان زندان در حال انتقال ۴ تن از زندانیان محکوم به اعدام برای اجرای حکم آنها بودند که با اعتراض و سر دادن شعارهایی از جانب شماری از زندانیان مستقر در سالن های ۲، ۳ و ۵ مواجه شدند. اعتراض زندانیان با دخالت گارد به درگیری و خشونت کشیده شد و بیش از ۱۰۰ تن از زندانیان دچار جراحت شدند. زندانبانان برای سرکوب اعتراض صورت گرفته به تیراندازی متوسل شدند.”

بر اساس گزارشات دریافتی هرانا؛ “روز سه شنبه زندانیان در اعتراض به اعمال رفتارهای خشونت آمیز مسئولان زندان، تعدادی از در ها و دوربین های زندان را شکسته اند.”

همچنین اطلاعات دریافتی حاکی از آن است؛ “چهار زندانی محکوم به اعدام، جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی این زندان منتقل شده اند.”

جزئیات بیشتر در این رابطه اعم از تعداد زندانیان زخمی شده و یا کشته های احتمالی این درگیری و همچنین هویت زندانیان منتقل شده به سلول های انفرادی، کماکان توسط هرانا در دست بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید