خانه  > slide, زندانیان  >  ممنوعیت تماس و ملاقات حمزه درویش در زندان لاکان رشت

ممنوعیت تماس و ملاقات حمزه درویش در زندان لاکان رشت

خبرگزاری هرانا – حمزه درویش، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان لاکان رشت با دستور مسئولان زندان از برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده محروم شده است. وی از تاریخ ۷ آبان ماه، پس از درگیری در این زندان ارتباطی با خانواده خود نداشته و این امر موجب افزایش نگرانی ها در خصوص وضعیت وی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حمزه درویش، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان لاکان رشت محروم از تماس تلفنی و ملاقات است.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی به هرانا گفت: “خانواده آقای درویش ۲۰ روز پس از درگیری در زندان لاکان رشت در تاریخ ۷ آبان ماه، موفق شدند فقط ۵ دقیقه با فرزند خود ملاقات داشته باشند. از آن زمان تاکنون حمزه درویشی هیچ تماسی با خانواده خود نداشته است و خانواده حمزه درویش علیرغم برقراری تماس های متعدد با زندان، تاکنون پاسخ روشنی در خصوص وضعیت فرزندشان دریافت نکرده اند. این امر موجب افزایش نگرانی خانواده او شده است.”

به گفته این منبع مطلع، “آقای درویش به یکی از سلولهای انفرادی این زندان منتقل شده و از شرایط جسمی نامناسبی برخوردار است. حمزه در زمان درگیری در زندان از ۳ روز قبل یعنی روز پنجشنبه ۱۴ مهرماه، به علت درگیری با مسئولین زندان بابت عدم دریافت مرخصی به سلول انفرادی این زندان منتقل شده بود. وی علیرغم اینکه در این درگیری حضور نداشته با گشایش پرونده جدیدی مواجه شده است.”

این منبع مطلع در رابطه با درگیری در زندان لاکان رشت به هرانا گفت: “خانواده آقای درویش علیرغم درخواست های مکرر در رابطه با انتقال فرزندشان به زندان رجایی شهر و یا اوین بی نتیجه بوده است. این زندانی بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در این زندان سپری میکند.”

لازم به ذکر است، حمزه درویش پیشتر در تاریخ ۱۷ مردادماه سال جاری، توسط یکی از مسئولان زندان در پی درخواست وی به جهت انتقال به بهداری زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

حمزه درویش، زندانی ۲۸ ساله اهل تالش پیشتر در اظهاراتی عنوان کرده بود که در سال ۹۳ نیروهای یک گروه بنیادگرای مستقر در سوریه با فریب، او را به ترکیه کشانده و سپس به سوریه منتقل کرده‌اند. مدتی را در زندان داعش بوده و سپس با دریافت امان نامه‌ای از سفارت ایران در ترکیه، به ایران فرار کرده و خود را به نیروهای امنیتی معرفی کرده است.

حمزه درویش پس از یک سال آزادی با قرار وثیقه مجددا بازداشت و در دادگاهی پر ابهام به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. آقای درویش در تاریخ ۲۲ اردیبهشت سال گذشته از زندان رجایی شهر کرج خارج و به زندان لاکان رشت منتقل شد. وی در تاریخ ۹ مهرماه ۹۹ برای دومین بار از زمان انتقال به زندان لاکان رشت به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل و نهایتا در تاریخ ۲۳ آذرماه ۹۹ به سالن ۱۰ این زندان منتقل شد.

در تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ جلسه بازپرسی وی، در خصوص پرونده ای دیگر به صورت آنلاین در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، برگزار و تفهیم اتهام شد. این پرونده با شکایت وزارت اطلاعات و با استناد به انتشار فایل صوتی آقای درویش در فضای مجازی که در آن از شرایط نگهداری اش در زندان سخن گفته بود، تشکیل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید