خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کودکان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت ۳ شهروند از جمله ۲ نوجوان

اعتراضات سراسری؛ بازداشت ۳ شهروند از جمله ۲ نوجوان

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر شایان آذرنوش و رضا آذرنوش، دو نوجوان ۱۶ ساله و عزت الله جعفری، زندانی سیاسی سابق در شهرهای اصفهان و دهدشت در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه شهروند در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شدند.

شایان آذرنوش و رضا آذرنوش، دو نوجوان ۱۶ ساله روز پنجشنبه ۱۷ آذر در دهدشت و عزت الله جعفری روز چهارشنبه ۱۶ آذر در اصفهان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت رضا و شایان آذرنوش به هرانا گفت: “این دو نوجوان پسرعموهای پدرام آذرنوش، از جان باختگان اعتراضات سراسری اخیر در دهدشت هستند که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. خانواده این نوجوانان تاکنون موفق به کسب اطلاعاتی در خصوص محل نگهداری آنان نشدند.”

تاکنون از محل نگهداری عزت الله جعفری که پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد، اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید