خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی ۸ شهروند

اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی ۸ شهروند

خبرگزاری هرانا – کامیار بامداد، صادق صدیق، عمار یاری، سجاد رحمانی، امیر استوار، میلاد ببدریغ، پیام شیخ محبوبی و محمدرضا عاشری، شهروندان ساکن در ماسال، علیرغم گذشت بیش از ۲۰ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند. بی خبری از وضعیت ۷ تن از این افراد، به افزایش نگرانی های خانواده آنها در خصوص وضعیت فرزندانشان منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هشت شهروند بازداشتی ساکن در شهرستان ماسال واقع در استان گیلان، علیرغم گذشت ۲۲ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “کامیار بامداد، صادق صدیق، عمار یاری، سجاد رحمانی، امیر استوار، میلاد ببدریغ، پیام شیخ محبوبی و محمدرضا عاشری، شهروندان ساکن در ماسال گیلان، در تاریخ ۲۶ آبان ماه در رابطه با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امینتی بازداشت شدند؛ بازداشت آقایان بامداد، صدیق، یاری و رحمانی در منزل شخصی شان صورت گرفته است.”

از این میان، عمار یاری، معلم هنرستان در ماسال، پس از بازداشت به زندان زندان ضیابر رشت منتقل شد؛ از محل نگهداری ۷ شهروند بازداشتی دیگر اطلاعی در دست نیست؛ امری که به افزایش نگرانی های خانواده آنها در خصوص وضعیت فرزندانشان منجر شده است.

تاکنون از اتهامات مطورحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

سجاد رحمانی، متولد خرداد ۶۴، شاعر و مسئول انجمن شعر و ادب ماسال، کارشناس حسابداری، خبرنگار و عضو خانه مطبوعات گیلان، محمد رضا عاشری، قهرمان کشتی در ماسال، کامیار بامداد، هنرپیشه تئاتر و اهل شاندرمن ماسال و همچنین صادق صدیق فعال سیاسی ۴۴ ساله، دانش آموخته علوم سیاسی و روابط بین الملل هستند.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید