خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت حسین خدایی در تبریز و محمد لاسجردی در تهران

بازداشت حسین خدایی در تبریز و محمد لاسجردی در تهران

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۶ آذرماه، حسین خدایی، فعال ترک (آذربایجانی) در تبریز و محمد لاسجردی، دانشجوی دانشگاه علم و فرهنگ در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۶ آذرماه ۱۴۰۱، حسین خدایی، فعال ترک (آذربایجانی) توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تبریز بازداشت شد.

بک منبع مطلع در این خصوص اظهار داشت: “مامورین امنیتی ضمن تفتیش منزل وی برخی لوازم شخصی از جمله گوشی تلفن همراه او را ضبط و با خود برده اند.”

در گزارشی دیگر شوراهای صنفی دانشجویان کشور از بازداشت یک دانشجو در روز چهارشنبه ۱۶ آذرماه توسط نیروهای امنیتی در تهران خبر داد.

هویت این دانشجو محمد لاسجردی، دانشجوی رشته برق دانشگاه علم‌ و‌ فرهنگ ورودی ۹۷ عنوان شده است.

تاکنون از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان، اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید