خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت و آزادی؛ گزارشی از وضعیت ۳ شهروند در شهرهای مختلف

بازداشت و آزادی؛ گزارشی از وضعیت ۳ شهروند در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، کامران ویسی در کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. همچنین دو شهروند با اسامی صالح فرهادی در زنجان و سعید کاشانی در زاهدان نیز آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱، یک شهروند در ارتباط با اعتراضات سراسری اخیر در کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

هویت این شهروند، “کامران ویسی، ۴۵ ساله و مجرد” توسط هرانا احراز شده است.

همچنین امروز ۱۵ آ‌ذر ماه صالح فرهادی، دبیر سابق انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه زنجان، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای فرهادی روز دوشنبه ۱۴ آذر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

افزون بر این، حال وش از آزادی یک شهروند دیگر در تاریخ ۱۴ آذرماه خبر داد.

هویت وی، “سعید کاشانی” عنوان شده است. آقای کاشانی پیشتر در تاریخ ۹ مهر ماه در ارتباط با اعتراضات سراسری، به همراه یک تن دیگر به نام حسین کاشانی در خروجی پلیس راه زاهدان توسط نیروهای اداره اطلاعات این شهر بازداشت شده بود.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید