خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کودکان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت و انتقال به زندان دو شهروند در شهرهای مختلف

اعتراضات سراسری؛ بازداشت و انتقال به زندان دو شهروند در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر فرنوش اسمی، شهروند اهل همدان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. همچنین پریا فرامرزی، نوجوان اهل پاسارگاد با گذشت حدود دو ماه از زمان دستگیری در زندان عادل آباد شیراز در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در پاسارگاد و همدان بازداشت و به زندان منتقل شدند.

هویت این شهروندان “پریا فرامرزی ۱۶ ساله، اهل و ساکن پاسارگارد و فرنوش اسمی ۱۸ ساله، اهل همدان” توسط هرانا احراز شده است.

روز سه شنبه ۱۹ مهرماه امسال، خانم فرامزی توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود واقع در پاسارگاد بازداشت و به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد. وی علیرغم گذشت ۵۶ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

یک منبع نزدیک به خانواده خانم فرامرزی در این باره به هرانا گفت: “پریا فرامرزی از حدود یک ماه پیش ممنوع التماس و ملاقات شده و بازپرس پرونده او فردی به نام مجید درخشان است. پریا تنها یک نوجوان است و بی خبری از او تنها باعث افزایش نگرانی خانواده اش شده.”

از سوی دیگر، طی روزهای اخیر، فرنوش اسمی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

یک منبع مطلع در رابطه با خانم اسمی به هرانا گفت: “حدود دو هفته پیش فرنوش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و خانواده او تحت فشار نیروهای امنیتی هستند تا در این باره اطلاع رسانی نکنند.”

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید